C&A

28. listopadu 2012 v 12:45 | Jituška♥ |  Mark
Německá oděvní společnost C&A (někdy též C a A) patří k hojně rozšířeným řetězcům také v našich tuzemských nákupních centrech. Značka jako taková není rozšířena pouze v okolí Německa, jak by to mohlo svádět, její odnože nalezneme i v Argentině, Brazílii, Bosně a Hercegovině nebo dokonce Číně. Za podobně široké rozšíření C&A může také velmi dlouhá tradice, která se začala psát již roku 1841. Tehdy se na založení značky shodli bratři Clemensové a August Brenninkmeijer. Firma původně vznikla v Nizozemí a její název je jednoduše složen z iniciál dvou zakládájících subjektů - tedy písmen C a A.
Pánského oblečení C&A
Klíčový k úspěchu značky C&A byl marketingový postup spočívající v najímání si luxusně umístěných obchodů kupříkladu na známých ulicích Velké Británie, kde ovšem prodávají kvalitní, ale poměrně levné zboží. Na druhou stranu má C&A v dnešní době problémy s dalšími rozšiřujícími se značkami, které jsou sice prodávány spíše v okrajových částech měst, konkurovat ale mohou ještě níže nasazenou cenou. Jedná se kupříkladu o oblečení přidružené k supermarketu Tesco nebo taktéž dobře známou značku H&M.
Postupné vytlačování značky C&A dalšími řetězci pocítili kupříkladu obyvatelé Velké Británie, kde byl v roce 2001 uzavřen poslední obchod a firma se oficiálně stáhla z tohoto trhu - podobné problémy ale začínají narůstat také v dalších částech střední Evropy. Zachránit se firma pokouší současným odklonem od co nejlevnějšího zboží a tedy přidáváním kvality, což se ale samozřejmě projevuje také v ceně.
Dámské oblečení C&A
Zakládající rodina Brenninkmeijer stále vlastní majoritní podíl firmy C&A a díky tomu se v současnosti nachází na vrcholových příčkách v žebříčku nejbohatších nizozemských rodin. Zodpovědná je také za několik dalších odvětví C&A, které rovněž zahrnuje značky produkované pod kolekcemi Clockhouse, Westbury a Your Sixth Sense, Jinglers, Yessica, Canda a další. Každá z nich přitom cílí na trochu jinou skupinu zákazníků. Díky tomu je možné pod jedinou střechou najít vhodné oblečení pro mladé, pro muže i ženy, stejně jako pro vyznavače oblečení seriózního nebo naopak volnějšího a sportovnějšího. C&A pak představuje sezónní kolekce, kde je možné zakoupit jak kabáty, svetry, trička, mikiny, tak i drobnější doplňky jako jsou čepice, sluneční brýle nebo šperky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Denisa Denisa | Web | 28. listopadu 2012 v 16:15 | Reagovat

ráda tam nakupuji, je tam hezké oblečení : teď mám 20% slevu...

2 Mariannan Mariannan | E-mail | Web | 28. listopadu 2012 v 18:15 | Reagovat

Mám odtamtud spoustu triček..:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama