Aqua aerobic

24. listopadu 2012 v 16:20 | Jituška♥ |  Sport
Chcete se začít hýbat a přemýšlíte, jaký sport by vám nejvíce vyhovoval? Zkoušeli jste aqua aerobic (někdy také aquaerobic)? V poslední době ho má v oblibě čím dál více žen. Mohl by nadchnout i vás…
Co je to aqua aerobic?
Aqua aerobic představuje aerobní cvičení ve vodě, které je vhodné pro získání tělesné kondice, tvarování těla a redukce váhy. Princip tohoto sportu spočívá v tom, že je zde odpor vody, a proto cvičení ve vodě je mnohem účinnější než cvičení na souši.
Aqua aerobic probíhá v bazénu nebo v moři, ve kterém vám voda v ideálním případě dosahuje přibližně do poloviny hrudníku.
Aqua aerobic trvá zhruba tak dlouho jako klasický aerobic, tedy hodinu. Z toho většinou 45 minut je cvičení a 15 minut plavání. Vhodné je se také rozplavat před začátkem cvičení. Cena tohoto sportu se pohybuje kolem 50 Kč, někdy i více. Některé bazény však mají cenu zahrnout do vstupu do bazénu.
I při aqua aerobicu lze využívat různé cvičební pomůcky, kterými jsou především činky. Někdy jsou používané speciální rukavičky, které zvyšují odpor vody a tím dělají cvičení efektivnější. Další pomůckou je např. plavecký pás.
Jaké jsou výhody aqua aerobicu?
Výhod aqua aerobicu je hodně. Především díky vodě netrpí klouby. Nedochází totiž k žádným otřesům. Svaly při tomto cvičení rychleji sílí, a to díky odporu vody. Navíc cvičení ve vodě je jednodušší, a proto ho zvládnete, i když třeba klasický aerobic vám dělá problémy. Z tohoto důvodu ocení tento sport především lidé s nadváhou či senioři. Pokud se neradi potíte při sportu, u aqua aerobicu se toho obávat nemusíte.
Dalšími nespornými výhodami je, že nedochází k přetížení svalů. Cvičení má pozitivní účinek na vaše srdce a jsou zde patrné i rehabilitační účiny.
Zkuste tento sport a uvidíte, že nejenže se vám zlepší kondice a budete se vám formovat postava, ale zároveň budete mí dobrý pocit ze sebe sama a z toho, že pro sebe něco děláte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama